ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, σας ενημερώνουμε για τα εξής που θα ισχύσουν στο σχολείο μας :

✔️ Τα Δημοτικά σχολεία θα λειτουργήσουν από 1 Ιουνίου μέχρι και 26 Ιουνίου.

✔️ Το Ολοήμερο τμήμα δεν θα λειτουργήσει.

✔️ Όλες οι τάξεις μας θα λειτουργούν καθημερινά.

✔️ Θα κάθεται ένας μαθητής ανά θρανίο, όλα τα θρανία θα είναι στραμμένα προς τον πίνακα.

✔️ Θα τηρηθούν όλα τα μέτρα υγιεινής (πλύσιμο χεριών, χρήση αντισηπτικού, προαιρετική χρήση μάσκας κ.λπ.)

✔️ Τα διαλείμματα θα γίνονται ξεχωριστά ανά τάξη.

✔️ Καθαριότητα του σχολείου θα γίνεται 2 φορές την ημέρα.

✔️ Όσοι μαθητές έχουν στο σπίτι άτομο που ανήκει στις ευπαθείς ομάδες, μπορούν να μην προσέρχονται στο σχολείο. Θα συμπληρώσουν υπεύθυνη δήλωση που θα τους δοθεί από τη Διευθύντρια του σχολείου.

✔️ Υπάρχει δυνατότητα εξ’αποστάσεως εκπαίδευσης για όσους μαθητές δεν επιστρέψουν στο σχολείο (μέσω e-class).

✔️ Στο σχολικό λεωφορείο θα κάθεται ένας ένας μαθητής ανά δυάδα θέσεων.

Για οποιαδήποτε απορία είμαστε στη διάθεσή σας. Τηλ. επικοινωνίας (σχολείου): 23730 22858.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.